dayanıklı ve sert bir malzeme olan mermer bina giriş ve bina içlerindeki  merdivenlerde tercih edilen sağlam ve estetik bir kaplama elemanıdır. Hem iç hem de dış mekanlarda en çok tercih edilen ve günümüzde mimari öğelerde de sıkça kullanılan mermer,  merdivenlerinize  asil  bir görünüm  sağlayarak uzun yıllar boyu sağlamlığını koruyacaktır.

Bina giriş döşeme ve duvarlarına uygulanacak mermer kaplamalar, darbe ve ağırlığa dayanıklı sert ve sağlam yapısıyla uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Bina girişleri, binanın iç kısımlarına oranla en yoğun ve en sık kullanılan, göz önünde olan alanlardan biridir. Bu sebeple mermer kullanımı, bina girişlerinizde hem kullanım avantajı hem de görsel zenginlik sağlayarak binanıza değer katacaktır.
Mermer,Traverten Dogal  Taşlar Doğaya baktığımızda yaratılan hiçbir nesnenin birbirinin benzeri olmadığını ama bir dogal uyumla ve denge ile birbirlerini tamamladıklarını görürüz.Aslında her nesne kendine özgüdür  ve tektir,digerleriyle aynı olamaz ;Ancak her bir nesne ve parça birbirini tamamlar özelliğe sahiptir  yani Doğa ; doğal bir puzzle ‘dır.. Her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek  ‘’TAMAMI DOĞAL’’ sıcak ve eşsiz desen ve çizgileriyle herkese ilham kaynagıdır ,Özgündür ,taklit edilemez renk ve çizgilere sahiptir.

Mermer Uygulama Biçimi


Mermer genelde harçlı imalat şeklinde uygulanmaktadır.
%20-40 oranında çimento ve kum karışımı zemine 5-15 cm arası serilerek yüzeyine taşlar yapıştırılır. En son yüzey Fuga denilen malzeme ile derz araları kapatılır.

Mermer Uygulama Yöntemleri


1. Mermer Cephe Kaplama
2. Mermer Zemin Döşemesi
3. Mermer Basamak yapılması
2. Zemin waterjet uygulamalari